Srdce jako na dlani


Moje maminka nám umřela, když jsem byl ještě dítě - na nedomykavost srdeční chlopně. Poznamená vás to na celý života a čím jste starší, tím více vám schází. Tenkrát neoperovatelné – dnes běžná operace. Jícnový echokardiograf slouží k ultrazvukovému vyšetření srdce skrz naskrz a k určení správného dalšího postupu léčby. Na přístroj potřebujeme sebrat jeden a půl milionu korun. V tuto chvíli disponujeme částkou 891 030 Kč a moc vás prosíme: Otevřete svá srdce jako na dlani a následně i portmonku a přispějte. Díky od srdce! Podpořte nás: č.ú.: 257730877/0300, v.s. 501400.

Ing. Kvido ŠtěpánekJícnová echokardiografie je v současné době jednou ze základních zobrazovacích vyšetřovacích metod v kardiologii. Oproti rutinnímu použití tzv. transthorakálního, tedy před hrudní stěnu prováděného, ultrazvukového vyšetření je při jícnové echokardiografii zavedena sonda do jícnu a žaludku nemocného. Díky bezprostřední blízkosti srdce, bez překážek v podobě žeber a plic můžeme vidět pracující srdce v reálném čase a sledovat jeho oddíly, funkci srdce a v případě onemocnění stanovit typ postižení, její závažnost a stanovit návrh dalšího postupu léčení.

Možnost provádět toto vyšetření v naší nemocnici zabezpečí dostupnost této metody pro větší okruh nemocných a odpadne složité cestování s doprovodem do jiných zdravotnických zařízení. Zavedením této, dnes již standardní metody v kardiologii, do našeho zdravotnického zařízení, zvýšíme o další krůček úroveň ošetřování našich pacientů v tomto regionu, v naší nemocnici v Ústí nad Orlicí.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří již projekt pořízení jícnové echokardiografie podpořili. Věřím, že se podaří shromáždit dostatek finančních prostředků a budeme moci tento zatím projektový záměr zrealizovat.

MUDr. Vratislav Dědek

MUDr. Vratislav Dědek


Dokumenty:


« Zpět na předchozí stránku