Plné rozlišení pro moderní vyšetření


Zatímco současná endoskopická optická soustava zvětšovala čtyřikrát, nová digitální se záznamem zvětšuje až 160x a umožňuje veškeré digitální efekty, na které jsme dnes zvyklí z digitálních kamer a chytrých telefonů. Přesnost a komfort vyšetření a hlavně také prevence ve smyslu správného a mnohem včasnějšího rozpoznání prekancerogenních stavů se zvýšily nesrovnatelně. Investovaná částka 1 772 775 Kč se vybrala mezi samosprávou, individuálními dárci a podnikateli. Zakoupené zařízení je světové značky OLYMPUS. Díky!

Ing. Kvido Štěpánek



Ještě v květnu 2015 bylo pořízení špičkové techniky na ORL oddělení Orlickoústecké nemocnice pouze projektový záměr Nadačního fondu S námi je tu lépe! Dnes, díky sponzorům ze spádové oblasti nemocnice, je tato špičková technika již součástí vybavení ORL oddělení.

V symbióze moderní techniky a odbornosti zdravotního personálu je tak umožněna včasná detekce nádorových onemocnění horních cest dýchacích, polykacích a včasné zahájení léčby v ještě dobře léčitelných stadiích onemocnění.

Rád bych ještě jednou poděkoval všem štědrým sponzorům, kteří se rozhodli podpořit projekt pořízení Endoskopické věže pro oddělení ORL a umožnili tak poskytnout našim pacientům vyšetření pomocí této moderní techniky. Velice si Vašeho zájmu vážím.

Primář ORL oddělení: MUDr. Josef Hájek


Dokumenty:


« Zpět na předchozí stránku