Nejen léky léčí


Ani účetní evidence ani nejstarší pamětnice Orlickoústecké nemocnice nedokázaly uspokojivě odpovědět na otázku, jak stará vlastně lůžka na Interně byla. Bylo tedy asi logické, když správní rada vybrala jako historicky první projekt S námi je tu lépe! náhradu původních lůžek a nábytku interního oddělení zbrusu novými a k tomu rekonstrukci příslušných pokojů. Celkem tak bylo nahrazeno 45 původních lůžek novými s elektrickým polohováním a dalšími vymoženostmi, rekonstruováno 15 pokojů a nahrazen vyžilý nábytek novým. Celá potřebná částka ve výši 2 256 933,28 Kč se během 17 měsíců vybrala opět mezi podnikatelskými organizacemi, samosprávou a individuálními dárci. Díky!

Ing. Kvido Štěpánek


Nová nemocniční lůžka přinesla zvýšený komfort pro pacienty, což je významné zejména u dlouhodobě ležících, je tím příznivě ovlivněna celková léčba. Současně se zlepšilo i ošetřovatelské prostředí, moderní polohovatelná lůžka umožňují lepší přístup k méně pohyblivým pacientům a mimo jiné zlepšují i možnosti transportu na různá vyšetření a výkony. Nový nábytek je pak prvním krokem k postupně probíhající přestavbě celého interního pavilonu.

S odstupem času hodnotím tento projekt jako velmi dobře nastavený, a i když nemocniční postele nepůsobí jako atraktivní lákadlo pro sponzory, tak výsledek naplnil naše očekávání a významně zlepšil podmínky na lůžkovém interním oddělení.

Touto cestou bych rád poděkoval všem, kteří o náš projekt projevili zájem a finančně ho podpořili.

Primář interního oddělení: MUDr. Vladimír Šimon

MUDr. Vladimír Šimon


Dokumenty:


« Zpět na předchozí stránku